دوربین مدار بسته : هوندا آکورد 2018؛ عریض تر، کوتاه تر و البته قدرتمندتر

Aug 23, 2017


دوربین مدار بسته نصب دوربین مدار بسته

برترین ها – ترجمه از محمدرضا مرتضایی: هوندا آکورد مدل 2018 با تنظیمات جدید موتور وارد بازار شده است به طوری که در موتور این ماشین دیگر خبری از نمونه های 6 سیلندر سابق نیست و در عوض از چهارسیلندرهای جدید توربوشارژ و یک سیستم هیبریدی و یک سیستم انتقال نیروی ده دنده ای در آن استفاده شده است.

 

 راهنمای خرید؛ اولین ارزیابی هوندا آکورد مدل 2018: ارتفاع پایین تر، عریض تر، کوتاه تر (مرتضایی)

تمامی مدل های جدید 2018 آکورد حتی نمونه های هیبریدی آن در پاییز و زمستان 2017 به فروش می رسند. این در حالی است که شرکت هوندا به تازگی در نمایشگاه خودروی لس آنجلس و دترویت از نسل دهم سدان های میان رده اسپورت و لوکس خود رونمایی کرده است. اما این مدل های جدید، کوپه نیستند چرا که به عقیده مدیران شرکت هوندا، کوپه های این شرکت تنها 4 درصد از فروش کلی شرکت را تشکیل می دادند اما به طور کلی از کوپه هم دست نکشیده اند و نکات مثبت کوپه ها را در این سدان های جدید آورده اند.

پیدا کردن جایگزین مناسب برای آکورد در بازار فعلی خودروها در این کلاس کار سختی است  چرا که این مدل از هوندا همواره در زمره پرفروش ترین سدان های میان رده بازار قرار داشته و همواره پشت سر تویوتا کمری که در رتبه اول قرار دارد، توانسته نظر خریداران بسیاری را به خود جلب کند.

 

 راهنمای خرید؛ اولین ارزیابی هوندا آکورد مدل 2018: ارتفاع پایین تر، عریض تر، کوتاه تر (مرتضایی)

مسئولین شرکت هوندا باید به این نکته توجه داشته باشند که آکورد در بخشی از بازار خودرو قرار دارد که توجه به آن در حال کم شدن است و این روزها گرایش خریداران به سمت کراس اوور ها بیش از سدان ها است. آکورد در حال حاضر، در رتبه سوم پر فروش ترین محصولات هوندا قرار دارد؛ کراس اوور کامپکت CR-V و سدان بازطراحی شده سیویک این شرکت، جلوتر از آکورد قرار دارند.

 

یکی از کارشناسان حوزه خودرو معتقد است که کراس اوور CR-V در نهایت لقب پرفروش ترین محصول هوندا را در پایان سال جاری میلادی از ان خود خواهد کرد اما در عین حال پیش بینی فروش 350000 در بازار بزرگ آمریکا برای هوندا آکورد را نیز دور از دسترس نمی داند که شاید همین امر موجب توجه مجدد خریداران به سدان ها شود چرا که در سال های اخیر، مدل های جدیدی از این کلاس توسط خودروسازان به بازار عرضه نشده است و شاید همین کم بودن تنوع موجب تغییر ذائقه مشتریان شده باشد. مدیران هوندا معتقدند که هوندا آکورد انقدر جذابیت دارد که حداقل برای چند لحظه مشتریان را برای تماشای آن نگه دارد!

 

 راهنمای خرید؛ اولین ارزیابی هوندا آکورد مدل 2018: ارتفاع پایین تر، عریض تر، کوتاه تر (مرتضایی)

تمامی آکوردها حتمی نمونه های هیبریدی آن در ماریسویل ایالت اوهایو ساخته می شوند؛ لازم به ذکر است که موتورها و سیستم انتقال متغیر این ماشین در اوهایو و سیستم انتقال نیروی ده دنده اتوماتیک این ماشین در ایالت جورجیا ساخته می شوند.

در خط تولید موتور این مدل، دو موتور توربوشارژ تزریق مستقیم جدید برای آکورد تولید می شود. قدرت پایه موتورهای 1.5 لیتری این ماشین، 192 اسب بخار با حداکثر گشتاور 192 پوند فوت است که از طریق سیستم انتقال نیروی متغیر، نیروی تولید شده توسط موتور را به چرخ ها منتقل می کنند. البته در تریم اسپورت این ماشین نیز از شش دنده دستی استفاده شده است.

در حالی که تویوتا از موتورهای 6 سیلندر در مدل های جدید کمری که هنوز روانه بازار نشده اند، استفاده کرده است اما هوندا به سمت استفاده از پیشرانه 2 لیتری توربو چهارسیلندر تمایل بیشتری نشان داده است. موتور به کار رفته در آکورد از روی نمونه ای که در مدل سیویک تیپ R به کار رفته، ساخته شده است؛ موتور توربو چهار سیلندر آن ماشین 252 اسب بخار قدرت و حداکثر گشتاور 273 پوند فوت دارد که جایگزین موتور 6 سیلندر 3.5 لیتری قدیمی و پر مصرف آن شده است. طراحی موتور این خودرو به طور پیش فرض برای دور موتور پایین تنظیم شده است و با راندن در سرعت های پایین مصرف سوخت به حداقل می رسد.

 

از دیگر نکات قابل توجه در این ماشین می توان به استفاده از سیستم انتقال نیروی 10 دنده ای اتوماتیک برای اولین بار در یک ماشین با محور جلو اشاره کرد که البته در تریم های اسپورت آن شاهد شش دنده دستی نیز هستیم. البته با توجه به ارزیابی کارشناسان در حال حاضر تنها 4 درصد خریداران راغب به خرید ماشین با دنده دستی هستند و  و از هر 5 علاقه مند به ماشین های اسپورت تنها یک نفر مایل به تجربه تعویض دنده دستی و سنتی است.

 

 راهنمای خرید؛ اولین ارزیابی هوندا آکورد مدل 2018: ارتفاع پایین تر، عریض تر، کوتاه تر (مرتضایی)

سیستم هیبریدی موتور این ماشین به طور پیش فرض از یک پیشرانه 2 لیتری که توسط شرکت اتکینسون ساخته شده است استفاده می کند و موتورهای برقی آن نیز برای اولین بار از فلزات مغناطیسی غیرسنگین استفاده کرده است و در جاسازی پک باتری این بار شاهد جاگذاری در زیر پای سرنشینان جلو هستیم و با این ابتکار جدید، فضای بار در قسمت عقب ماشین بیشتر شده است.

بر طبق گزارش برخی منابع موثق، هیچ برنامه ای برای استفاده از هیبرید-برقی در این ماشین دیده نشده است و این در حالی است که مدل برقی کلریتی در پاییز سال جاری رونمایی خواهد شد.

 

راهنمای خرید؛ اولین ارزیابی هوندا آکورد مدل 2018: ارتفاع پایین تر، عریض تر، کوتاه تر (مرتضایی) 
در هوندا آکورد از کمک فنرهای مک فرسون در قسمت جلوی ماشین استفاده شده که به کنترل و سواری بهتر آن کمک شایانی کرده است که با ترکیب با کمک فنرهای چندبخشی عقب به طور کلی سیستم تعلیق مناسبی حین حرکت به نمایش می گذارد. مدل جدید آکورد، اولین ماشینی محسوب می شود که در سال 2018 از کمک فنرهای تطبیقی و سیستم جذب نیروی ضربه که در هر 1.500 ثانیه فعال می شود، استفاده کرده است.

این ماشین در مدل های دو محوره عرضه نشده است و کارشناسان معتقدند علت این موضوع، بها دادن به پلتفرم و فضای داخلی ماشین بوده است. البته هوندا ماشین های دو محوره دیگری برای عرضه دارد که اگر کسی علاقه‌مند به خرید این نوع از ماشین ها باشد می تواند از بین آنها یکی را انتخاب کند.

 

 راهنمای خرید؛ اولین ارزیابی هوندا آکورد مدل 2018: ارتفاع پایین تر، عریض تر، کوتاه تر (مرتضایی)

آکورد 2018 عریض تر و کوتاه تر و با ارتفاع کمتری نسبت به مدل های پیشین ساخته شده است اما فاصله دو محور ماشین افزایش 2.16 اینچی داشته که به افزایش فضای داخلی آن کمک زیادی کرده است. آکورد جدید شرکت هوندا با 110 تا 176 پوند وزن کمتر از نمونه های قبلی، از ساختار بدنه و شاسی جدیدی استفاده کرده است.

با اینکه فاصله دو محور زیادتر شده اما طول کلی ماشین 0.39 اینچ کمتر شده و با این شرایط در پیچ ها فشار بیشتری به لاستیک ها وارد می شود.  این ماشین 0.39 اینچ عریض تر از مدل های قبلی است و ارتفاع آن نیز 0.6 اینچ کمتر از مدل های پیشین آکورد هوندا است و سرنشینان در آن در ارتفاع کمتری بر روی صندلی خود قرار می گیرند و در نتیجه فضای پا و گردن مناسبی برای سرنشینان ایجاد می شود.

 

سرنشینان عقب 1.9 اینچ فضای اضافه نسبت به مدل های قبلی در اختیار دارند که امتیاز مثبتی برای این ماشین محسوب می شود. به طور کلی، فضای داخل کابین این ماشین 105.7 فوت مکعب است که 2.5 فوت مکعب بیشتر از هوندا آکوردهای قدیمی تر محسوب می شود و قسمت بار این ماشین نیز از این افزایش فضا بی نصیب نمانده و جادارتر از نمونه های قبلی است.

 

 راهنمای خرید؛ اولین ارزیابی هوندا آکورد مدل 2018: ارتفاع پایین تر، عریض تر، کوتاه تر (مرتضایی)

با توجه به پیشینه بازطراحی های هوندا آکورد، بدون هیچ تردیدی می توان گفت در مدل 2018 آکورد شاهد بهترین دستاورد هوندا در این کلاس بوده ایم.

هدف طراحان این ماشین در واقع القا حالت اسپورت بیشتر با بدنه پایین و عریض تر و کاپوت در ارتفاع پایین تر و ستون های نازک تر بوده است که می توان گفت نتیجه نهایی این تلاش مورد قبول است و هوندا آکورد 2018 از ظاهر زیبایی برخوردار است.  چراغ های جلوی این ماشین به مه شکن LED مجهز شده اما چراغ های عقب LED هستند و قابلیت ویژه دیگری ندارند. اگزوز هوندا آکورد نیز به سان بسیاری از ماشین های اسپورت به صورت دو لوله موزون تعبیه شده است.

 

 راهنمای خرید؛ اولین ارزیابی هوندا آکورد مدل 2018: ارتفاع پایین تر، عریض تر، کوتاه تر (مرتضایی)

 

در درون کابین شاهد یک پنل ابزار با صفحه لمسی نرم هستیم که بسیار کاربرپسند به نظر می رسد؛ قاب فرمان نیز نسبت به نموننه های قبلی به روز شده و با دکمه های تعویض حالت ماشین تجهیز شده است. 12 حالت مختلف برای صندلی راننده تعبیه شده و صندلی های جلو از ویژگی گرم کن و سرد کن نیز برخوردارند.

از سیستم سرگرمی جدیدی با صفحه نمایش لمسی 8 اینچی در هوندا آکورد 2018 استفاده شده که با دکمه هایی برای تنظیم رادیو و صدای استریو تجهیز شده است که در واقع این سبک طراحی، جوابی برای منتقدین هوندا سیویک بود که از نبود دکمه بر روی صفحه تنظیم سیستم سرگرمی گله داشتند.

 

 راهنمای خرید؛ اولین ارزیابی هوندا آکورد مدل 2018: ارتفاع پایین تر، عریض تر، کوتاه تر (مرتضایی)

در هوندا آکورد شاهد استفاده از اپل کارپلی و اندروید اتو هستیم و از بسیاری دیگر از اپلیکیشن های کاربردی در آن استفاده شده است. یک صفحه نمایش 7 اینچی نیز در جلوی راننده قرار دارد که به نمایش اطلاعات مختلف و وضعیت فعلی ماشین می پردازد. این صفحه نمایش در مدل های با پیشرانه 1.5 و 2 لیتری در تریم های گردشگری، 6 اینچی است.

نسل جدید اپلیکیشن ارتباطی هوندا لینک، سرویس های مهمی همچون همیار اضطراری راننده،  قفل و باز کردن از راه دور درها، روشن و خاموش کردن از راه دور موتور، رهگیری ماشین سرقتی، عیب یابی از راه دور را ارائه می دهد.

از دیگر امکانات رفاهی هوندا آکورد می توان به شارژ بی سیم و جفت شدن بلوتوث با سیستم الکترونیکی ماشین با یک ضربه، اینترنت 4G LTE درون ماشین و وای فای و پورت های USB و سیستم صوتی بی نظیر اشاره کرد.

فناوری لمس هوندا که مجموعه ای از سیستم های ایمنی را در بر می گیرد در تمامی مدل ها و ترمی ها حتی انواع پایه هوندا آکورد 2018، به طور استاندارد تعبیه شده است. به علاوه، از سیستم ایمنی همیار راننده  جدید و  امکانات خودروهای متصل نیز در هوندا آکورد جدید به کار رفته است. این بسته ایمنی شامل ترمز اضطراری تصادم، هشدار خروج از خط، سیستم کروز و کنترل سرعت، تشخیص ترافیک است. در برخی تریم ها نیز شاهد استفاهد از امکاناتی همچون پایش نقطه کور، سنسورهای پارک در عقب و جلوی ماشین، مانیتور ترافیک در سر چهار راه ها، سیستم تشخیص هشیاری راننده هستیم.

 

راهنمای خرید؛ اولین ارزیابی هوندا آکورد مدل 2018: ارتفاع پایین تر، عریض تر، کوتاه تر (مرتضایی) 
هوندا آکورد 2018 با پیشرانه 1.5 لیتری در 6 تریم به نام های LX ,Sport ,EX-L ,EX-L navi ,Touring عرضه می شود و مدل های با پیشرانه 2 لیتری در چهار تریم به بازار خواهند آمد که عبارتند از Hybrid ,EX, EX-L ,EXL Navi Touring.

قیمت رسمی هوندا آکورد 2018 هنوز اعلام نشده و بر طبق اعلام مسئولین هوندا با نزدیک شدن به زمان عرضه به طور رسمی قیمت آن اعلام خواهد شد اما کارشناسان عقیده دارند که قیمت این ماشین در بازار داغ خودروهای موجود در بازار بسیار رقابتی خواهد بود و علاقه مندان بسیاری جذب این ماشین زیبا خواهند شد.


نصب دوربین مدار بسته

دسته بندی : دوربین مدار بسته
برچسب ها :
No Responses to “دوربین مدار بسته : هوندا آکورد 2018؛ عریض تر، کوتاه تر و البته قدرتمندتر”

Leave a Reply